Ne legyen tabutéma az inkontinencia!
Hazánkban többszázezer ember küzd vizelettartási nehézséggel. Inkontinencián a vizelet akarattól független elcseppenését értik. Bármely életkorban kialakulhat, de a kor előrehaladtával nő a gyakorisága. Az életkoron kívül a terhesség és a szülés alatt a kismedencei izomzat rendkívüli terhelés alatt van, megnyúlik, és sajnos nem minden esetben húzódik vissza az eredeti, vagy az azt megközelítő állapotára. Az inkontinencia egyik gyakori formája a stressz inkontinencia, aminek fő tünete a köhögésre, tüsszentésre, nevetésre jelentkező vizeletvesztés.
Hogyan működik az IntimaLase™?
A női intim területek egészsége és szépsége rendkívül érzékeny téma nemcsak az idősebbek, de gyakran a fiatalabbak körében is. Sajnos sok nő szégyelli ezt az állapotot, és inkább lemond bizonyos tevékenységekről.
Sérült intim részek?- Nincs mit szégyellni
A kitágult hüvely egy nő életében számos területen okozhat panaszokat és sok egészségügyi vonatkozása is van, ami miatt érdemes szakember segítségét kérni.
Az inkontinencia típusai és kezelése
Inkontinenciának az akaratlan vizeletvesztést nevezzük. Ennek több formája van, az úgynevezett stressz inkontinencia, amikor valamilyen stressz hatásra, általában valamilyen hasi nyomás fokozódás, köhögés, tüsszentés, ugrás, futás, aerobik edzés hatására a hölgyek akaratlanul egy-egy csepp vizeletet vesztenek.
3 tévhit az időskori intimitásról
Az időskori intimitás tabutéma. Kevesen beszélnek róla – még a szakemberek is-, illetve az idősebb hölgyek sem szívesen említik még a nőgyógyászuknak sem a problémákat. Pedig, ha valakivel, akkor a nőgyógyászunkkal meg lehet beszélni az ilyen jellegű kérdéseket és kételyeket. Jelen blogbejegyzésemben néhány tévhitről rántom le a leplet az időskori intimitással kapcsolatban. Bízom benne, hogy az olvasottak hatására bátrabban teszik majd fel az időskori intimitással kapcsolatos kérdéseiket.
Amiről kevesen beszélnek
Egy kisbaba érkezésével az édesanyák mindennapjai jelentősen megváltoznak. Mivel a szülésnél nemcsak egy kisbaba születik, hanem egy anyuka is, így az első időszak tanulás az újdonsült szülők számára is. Jelen blogbejegyzésemben a szülés utáni időszak egy olyan területét érintem, amelyről csak kevesen beszélnek, nőgyógyászként azonban úgy gondolom fontos erről értekezni, így a szülés utáni szexről, annak nehézségeiről mesélek Önöknek.
Az 5 leggyakoribb szülés utáni probléma
A kismamának saját testi és lelki egészségére, életminőségére is nagyon fontos gondot fordítania a szülés után. Tapasztalataim szerint, a baba körüli teendők mellett erre kevés idő jut, ezért összegyűjtöttem a leggyakrabban előforduló szülés utáni problémákat, kezelésüket, illetve hogy ezekkel a mikor érdemes orvoshoz fordulni.
Mi az inkontinencia?
Hazánkban közel félmillió ember szenved vizelettartási problémától, pedig már létezik gyógymód a panaszok kezelésére. Annak érdekében, hogy minél átfogóbb képet kapjanak ezen gyakran előforduló problémáról jelen blogbejegyzésemben összegyűjtöttem a legfontosabb tudnivalókat a témáról.
Előadás az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika 69. Consilium Trimestre című tudományos rendezvényén
Megtiszteltetés volt számomra meghívott előadóként részt venni az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika 69. Consilium Trimestre című tudományos rendezvényén, melynek témája ezúttal a Nőgyógyászati szervek prolapsusa volt. Prezentációm során a "Prolapsusok és szövődött kórképek komplex konzervatív kezelése lézer segítségével" címmel tartottam előadást.